
A ht nagy csakra ugyan nem szlelhet anatmiai rtelemben, m metafizikai ton sszektetsben ll fizikai testnk bizonyos rendszereivel. gy az endokrin, mellkvesk, petefszek, here, hasnylmirigy, csecsemmirigy, pajzsmirigy, agyalapimirigy, tobozmiriggyel.
Llekltk szmra, (mdiumok) valjban a test mgtti lktet, dinamikus energiamez vlik lthatv, a szivrvnyhoz hasonl szn kavalkd formjban az Aura. Az aura vgl is nem ms, a tudomny mai llsa szerint, mint a test bioelektromos mezje. Egszsges ember aurja jl lthat kp, (azt mondjuk r, „sugrzik belle az egszsg”) legjobban lthat csakrk, a korona, torok, szvcsakrk.
Vastagabb ruhzat miatti fedettsge miatt, legkevsb a gykr, hasi, s kldkcsakrk lthatk. Szmomra akkor tisztul a fent lert kpsor, ha valakinek a szembe nzhetek, legalbb 5-6 msodpercig, s tallkozik a tekintetnk, innentl mr nyitott vlik szmomra az egsz aurja, betegsgeinek vagy egszsgi llapotnak megfelelen. Megfigyelseim s tapasztalataim szerint teljesen szablyosan forg csakra rendszer nincs, mivel valamilyen okbl, mindig van bennnk nmi kis aggds, s ez valamelyik csakrnkban lassbb forgst eredmnyez. Kundalni Istennrl (kgy) neveztk el az si keleti kultrkban az energiaspirlt, mely krbefonja testnket. Ez sem lthat, csak kvetkeztets legtbb embernl. Csakrinkat ki kell egyenslyozni ahhoz, hogy lland kszenlti llapotban legyenek. A kiegyenslyozsnak tbbfle mdszert sikerlt kialaktani az idk folyamn (ht) de elgsgesnek bizonyult a meditci, az oltr, s a testgyakorlatok (prnik). Kvetkezkben a csakrk egyes tpusainl rszletesebben kitrek, minderre.
|